Návrh interiérové zeleně pro Fakultu sociálních věd v Praze vycházel z požadavku oživit prostor krásné staré budovy, která byla poničena výbuchem plynu v roce 2013. Do prostoru byly zvoleny samozavlažovací květináče Lechuza z polyratanu. Sortiment rostlin bylo nutné volit s ohledem na světové strany, provoz a nenáročnost. Kompozice byla doplněna o moderní prvky ocelových závěsných lan a mříží, po kterých se budou pnout rostliny. Samozavlažovací květináče byly zvoleny z důvodu usnadnění péče o rostliny. Nádobu stačí jednou za měsíc zalít, jiná péče není potřeba.
7 Fotky
Zahrada v Dědibabech byla poničena povodněmi v roce 2012. Majitelé si kromě obnovy zahrady přáli spojit prvky střední části do jednoho celku. Ve střední části zahrady se nachází klec pro psa, bazén a skleník. Prvky byly spojeny výsadbou stálezelených a opadavých keřů. Na místě vznikla odpočinková zóna s posezením a soukromá koupací část oddělená stálezeleným živým plotem. Koupací část pak volně navazuje na část se sadem a užitkovou část.
7 Fotky
Pozemek o rozloze cca 5000m2 v krásném prostředí CHKO Beskydy byl navržen v přírodním stylu, aby co nejvíce zapadl do okolní nádherné přírody. Dům se nachází na vyvýšeném bodu parcely. Od domu vede svah, který byl osázen přírodními keři. Tato výsadba zabrání pohledu z okolních domů, ale nebrání ve výhledu do krajiny. Za domem byl vystavěn bazén a terasa, které byly pouze doplněny trvalkovými záhony. Projekt je ve fázi přípravy.
9 Fotky
Pozemek o rozloze 2500m2 na Česko-polských hranicích s výhledem na hluboký les. Investor požadoval vytvoření zahrady převážně z jehličnanů a stálezelených rostlin. Kompozice standardní zahrady by měla fungovat na principu přejmutém z přírody, tzn. 30% jehličnatých a 70% listnatých rostlin. Při obráceném poměru by celek působil jaksi strnule. Proto je vhodné při projektu s podobným zadáním doplnit sortiment o trvalky a listnaté keře, které budou jehličnatou kompozici doplňovat a dodávat tak větší proměnlivost v čase. Skladba zahrady byla doplněna o trvalkové záhony a dřevěné sochy. Hlavní dřeviny zahrady se sochami byly osvětleny bodovými sětly, čímž vznikla noční zahrada ukazující prostor v jiných souvislostech.
5 Fotky
Studie zahrady u prvorepublikové vily byla zaměřena na moderní pojetí prvorepublikové zahrady a jejích klasických prvků. Jako nelehké se ukázalo zakomponování stávajícího vzrostlého stromu uprostřed již tak malého prostoru. Vila je navíc ze všech stran obestavěna panelovými domy, takže vytvoření soukromého prostoru bylo výzvou. Vytvořili jsme 3 verze půdorysu, kterým dominovaly prvky starých zahrad, jako např. výšková členitost terénu, stříhaný stálezelený živý plot, trvalky a růže. V rohu zahrady byla navržena plná pergola hustě popnutá rostlinami.
8 Fotky
Rozlehlý rovinatý pozemek v podhůří Beskyd slouží pro dvougenerační bydlení. Na pozemku jsou 2 domy vzdálené od sebe cca 25m. Pro obě ploché střechy na domech i střecha garáže jsou navrženy pro ozelenění. Požadavkem majitelů bylo oddělit obě nemovitosti rostlinami a vytvořit každému domu svou vlastní zahradu. Vhodným řešením na rovinatém terénu se stal osázený val. Clonu tvoří stálezelené jehličnany, trávy a listnaté keře. Dalším řešeným prostorem bylo okolí menšího domu. Majitelé chtěli větší produkční plochu s ovocnými stromy. Jako expozičně vhodná plocha byla zvolena část pozemku za domem. Produkční část obsahuje zeleninové záhony, ovocné keře, ale i živý plot z úzce tvarovaných jabloní, které cloní pohledu ze sousední parcely. JZ okraj parcely, který je taktéž tvořen vyvýšeným valem, přiléhá k rozlehlé louce. Protože by byla údržba takové plochy velmi náročná, byl val navržen pro výsev okrasné louky s extenzivní údržbou. Ostatní části pozemku jsou ve vývojové fázi studie.
7 Fotky